• White Instagram Icon
  • Biały YouTube Ikona

Makarska Riviera, Baska Voda

Nie podążaj tam gdzie wiedzie ścieżka. Zamiast tego pójdź tam gdzie jej niema i wytycz szlak.

— Ralph Waldo Emerson

Makarska Riviera to chyba najbardziej znany region Dalmacji. To tutaj co roku w sezonie przybywają tłumy turystów, aby cieszyć się idealną pogodą, pięknymi krajobrazami i ciepłym morzem. Za każdym razem gdy tutaj jestem, mam wrażenie, że turystów przebywa. Nie ma się co dziwić, miejsce jest naprawdę godne polecenia, a każdy nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie tutaj coś dla siebie, a fani Gry o Tron, będą wręcz zachwyceni. Tak, to właśnie tutaj w Chorwacji, kręcono jeden z najpopularniejszych seriali ostatnich lat, sama nie mogę się doczekać kolejnego sezonu, zwłaszcza po tak długiej przerwie. Do Gry o Tron jeszcze wrócę, przy poście na temat Dubrovnika, bo to tam kręcono najwięcej scen, a teraz trochę na temat miejsca, w którym tym razem zatrzymaliśmy się. 

Baska Voda, jedno z najpopularniejszych miast Makarskiej Riwiery i chyba najbardziej oblegane, a więc jeśli marzycie o spokoju, to wybierajcie mniejsze miejscowości, polecam np. Igrane, idealne dla rodzin z dziećmi. Natomiast Baskę Vodę, polecam młodszemu pokoleniu, szukającego nie tylko pięknych plaż, ale także głodnych życia nocnego. Jest tutaj kilka klubów oraz duży wybór restauracji, które w sezonie czynne są do ostatniego klienta.

Miasteczko położone u podnóża majestatycznego masywu górskiego Biokovo, kiedyś było osadą niegdyś uprawiających ziemię chłopów, rybaków, żeglarzy oraz kupców z czasem przekształcone przez pracowitych mieszkańców w nowoczesną i turystyczną miejscowość, która posiada wszystkie atrakcje typowego nadmorskiego kurortu u wybrzeży morza Śródziemnego. 

W sezonie plaże są tutaj bardzo zatłoczone, dlatego polecam spacer w kierunku Breli lub Promajny, aby znaleźć nieco więcej spokoju oraz miejsca. Istnieje również wiele możliwości spędzania wolnego czasu od rekreacji po sporty wodne lub nawet górskie wędrówki, które jednak nie należą tutaj do łatwych. Jak już wspominałam we wcześniejszym wpisie, możemy wybrać się również na jedną z wysp Dalmacji. Polecam również odwiedzić Split, Trogir, Primosten i oczywiście Dubrovnik dla mnie numer jeden jeśli chodzi o miasta położone na Adriatyku. O tym wyjątkowym dla mnie mieście, pojawi się osobny wpis, tym czasem zostawiam Was ze zdjęciami z Baski. Enjoy and Stay Tuned!