• White Instagram Icon
  • Biały YouTube Ikona

Croatia at Sunrise

Otwierały się nowe Niewiarygodne Możliwości, nastawał nowy dzień, w którym wszystko może się zdarzyć, jeśli tylko ktoś nie ma nic przeciwko temu.

Tove Jansson

Wschody i zachody słońca są w Chorwacji wręcz nie do opisania. Ogólnie są to zdecydowanie moje ulubione momenty w ciągu dnia. Może dlatego są tak wyjątkowe ponieważ nie trwają długo. Trzeba zdążyć aby nie przegapić tych kilku pięknych chwil. Dla mnie te momenty są również ważne pod względem złapania idealnego światła, wtedy nie trzeba zbyt wiele przerabiać takiego zdjęcia, a ja mam satysfakcję, że udało mi się taką właśnie fotkę strzelić.

 

Brela, niewielka miejscowość położona 14 km na północny zachód od Makarskiej. Nie znajdziecie tutaj szczególnie cennych zabytków, ale zamiast tego ciągnącą się przez 6 km plażę, która jest symbolem Breli, ze słynną, wystająca skałą, na której rosną drzewa. Sama zabudowa miasta z jej małymi i ukwieconymi domkami jest bardzo urocza. Miejsce to należy do jednych z moich ulubionych w Chorwacji. 

Tego dnia zerwałam się już o 5 z łóżka, aby nie przegapić wschodu słońca, nawet trochę za wcześnie dotarliśmy na plażę i trzeba było poczekać na pierwsze promienie. Trzeba wziąć pod uwagę, że przez tutejsze góry, słońce wschodzi nieco później, ale warto było spędzić tą chwile na pustej plaży w ciszy i spokoju, takie momenty są bezcenne. Zobaczcie sami.