• White Instagram Icon
  • Biały YouTube Ikona

SAN GIMIGNANO

To, gdzie się jest, znaczy czym się jest. Im głębiej owo miejsce przenika w jaźń, tym bardziej się umacnia więź z owym miejscem. Wybór miejsca nigdy nie bywa przypadkowy, to wybór czegoś, czego się pragnie.

Toskania, kolejny region Włoch, który od dawna był na liście miejsc, o których marzyłam żeby odwiedzić. Po raz pierwszy w Toskanii byłam rok temu. To był wypad na długi weekend, zatrzymaliśmy się w Forte dei Marmi, odwiedzając Pizę oraz Florencję, wyjazd połączyliśmy wraz z podróżą w znane regiony Ligurii, gdyż Toskania między innymi graniczy właśnie z tym regionem. O tym wyjeździe mogliście przeczytać na moim starym blogu www.inspireyourlifenow.blogspot.com ,ale napewno w wolnej chwili przeniosę go tutaj, aby uzupełnić pomału moje archiwum.

Wracając jednak do tematu. Toskania zauroczyła mnie od pierwszej chwili i od razu wiedziałam, że będę chciała wrócić tutaj latem. Nie sądziłam jednak, że tak szybko spełnię to marzenie. 

Do San Gimignano dojeżdżamy późnym wieczorem, jest już ciemno i nawet nie wiemy dokąd zmierzamy. San Gimignano położone jest jakieś 25 km na zachód od Sieny pośród falujących wzgórz Toskanii. Nasza kwatera znajduje się w malutkim miasteczku Pancole położonym na jednym ze wzgórz tego pięknego regionu. Urok tego miejsca poznajemy dopiero kolejnego dnia, choć już nocą jestem zachwycona okolicą i wąskimi serpentynami, które prowadzą Nas do naszego uroczego apartamentu. Następnego dnia po przebudzeniu wręcz odbiera mi mowę. Widok z balkonu naszego pokoju jest właśnie taki jaki sobie wymarzyłam w moich snach o Toskanii. Rozciągające się wszędzie w koło pola z winoroślą, gaje oliwkowe i jedyny w swoim rodzaju wschód słońca, no i ten błogi spokój wszędzie dookoła. Naprawdę idealna miejscówka na odpoczynek od zgiełku miasta. 

Samo San Gimignano oddalone jest od Pancole około 15 km. O tym miejscu napiszę więcej w kolejnym wpisie jak ogarnę resztę zdjęć, a tymczasem zobaczcie jakie widoki towarzyszyły nam codziennie po drodze. Poniżej widok z drogi w kierunku San Gimignano, a samo miasto w tle.